...Svastara...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...Svastara...

Evv, moja svastara...
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 13, dana uto svi 02, 2023 8:22 pm.
Affiliates
free forum


 

 Glitter Text

Go down 
Autor/icaPoruka
Hikaru
Admin
Admin
Hikaru


Broj postova : 148
Join date : 07.01.2010
Age : 26

Glitter Text Empty
PostajNaslov: Glitter Text   Glitter Text I_icon_minitimened oľu 28, 2010 10:06 pm

Prije no počnete razmislite o veličini i boji slova, te namjeni. Možete napraviti svjetlucavi banner ili nešto drugo. Počinjemo izradom bannera Tajna:
Prvo otvorimo PS i napravimo novi dokument File > New document, veličina je na slici, boju odaberete po želji, moja je prozirna (Transparent)

Glitter Text Photoshop-new-file

Zatim odaberete text (na slici) ja sam odabrao Arial Black 48pt i boju texta (ja sam odabrao #e38f21) i upišete text (deblja slova, bolje izgledaju za ovu animaciju).
Sad bi trebali imati background layer i text.

Glitter Text Photoshop-text
Glitter Text Upis-teksta

Nadalje treba layer rasterizirati i dodati filter na njega: odite na Select Layer/Rasterize/Type. Sada duplicirajte layer dva puta tako da imate 3 layera teksta. Layer na kojem radite mora biti označen kao na slici ispod.

Glitter Text Oznaceni-layer

oznaceni-layer

Označite gornji text layer i dodajte: select Filter/Noise/Add noise, neka veličina bude 50%.

Glitter Text Add-noise

Onda označite slijedeći layer i neka veličina bude 55% i slijedeći neka bude 60%.
Sad treba tekst malo začiniti da izgleda bolje, označite gornji layer i odaberite:select Layer/Layer Style/Blending Options, dodajte stroke, drop shadow i malo bevel and embosse, ispod su slike mojih podešenja, a vi svoja možete malo podesiti prema tipu i debljini slova koja ste izabrali.

Glitter Text Drop-shadow
Glitter Text Bevel
Glitter Text Stroke

Sada trebamo kopirati ovaj layer style i dodati ga na ostale layere znači idete na desni klik na layer odaberete copy layer style i označite druga dva layera i kliknete sa paste layer style. Nakon toga idete na window > animation ili ako imate CS2 ili niže prebacite na image ready Shift+Ctrl+M i kad ste prešli u image ready imate animaciju, ako ne opet idete na window/animation. U ovoj fazi nam treba samo top tekst layer i background layer, ostale isključite (kliknete na oko pored njih da se ne vide).

Glitter Text Layers-oko

Trebali bi imati jedan frame poput ovog na slici:

Glitter Text Animation-frame

Sad isključite top layer i označite layer ispod, dodajte novi frame, označite text layer i uključite najdoljnji text layer. Dodajte još jedan frame i upotrijebite srednji text layer ponovo. Sad bi trebali imati 4 framea u animaciji.

Glitter Text Frames

Pritisnite play i dugme i vidite kako to izgleda. Animaciju možete i optimizirati na File > optimize as i ako ste zadovoljni onda možete spremiti animaciju na image ready idete na File > save optimized as i spremite kao gif file ovako:

Glitter Text Save-optimized

Na kraju to izgleda ovako.

Glitter Text Tajna-svjetlucavo

A za one sa CS3 kad spremaju file idete na File > save for web and devices i spremite to kao gif file.
[Vrh] Go down
https://svastara01.forumcroatian.com
 
Glitter Text
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
...Svastara... :: Naša škola :: Skola PhotoShopa-
Forum(o)Bir: